Jakie okna wybrać, aby oszczędzać energię w okresie letnim?

Oszczędzanie energii opłaca się nie tylko w okresie zimowym, ale również latem. Aby jednak było to możliwe, duże znaczenie ma rodzaj okien. Wybieranie energooszczędnych rozwiązań jest ważne, ze względu na nieustannie rosnące ceny prądu oraz dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku. Dzięki temu można cieszyć się korzyściami przez cały rok. Czym wyróżniają się eko okna i na jakie wersje warto się zdecydować?

Jak oszczędzać energię latem?

Wracając do korzyści jakie można odnieść korzystając z energooszczędnych rozwiązań są to nie tylko niższe rachunki za prąd, ale również przyjemny mikroklimat w domu, niezależnie od pory roku. Komfortowa temperatura przekłada się na samopoczucie domowników, jakość snu oraz możliwości koncentracji. Jednym z pomieszczeń, które szczególnie źle reaguje na zmiany temperatur jest poddasze. W okresie letnim bardzo często nagrzewa się do tego stopnia, że przebywanie w nim jest praktycznie niemożliwe. Z tego względu już na etapie powstawania inwestycji trzeba przemyśleć jakie okna i dodatkowe rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Polecane są zwłaszcza okna trzyszybowe z powłoką niskoemisyjną. Dzięki niej można liczyć na zredukowanie strat energii, bowiem ciepło jest odbijane z powrotem do wnętrza. Oprócz tego pasywnie pozyskane ciepło jest zatrzymywane w pomieszczeniu. Na poddaszu niezbędny jest też kołnierz termoizolacyjny oraz zewnętrzna osłona. Takie połączenie zapewni najlepszą izolację termiczną oraz przyjemną temperaturę.

Czym jeszcze wyróżniają się eko okna?

W okresie letnim najczęściej dążymy do schłodzenia pomieszczeń, co można uzyskać m.in. poprzez montaż klimatyzatora. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami. Lepszym rozwiązaniem jest niedopuszczenie do nadmiernego nagrzewania się pokoi. Inwestując w eko okna trzyszybowe oraz osłonę zewnętrzną możemy liczyć na bardzo skuteczne zatrzymywanie ciepła, dużo większe niż zapewniają rolety wewnętrzne. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się przyjemnym mikroklimatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =