Lampy, które odmienią wnętrze małej łazienki

Mała łazienka bywa trudna w urządzaniu i aranżowaniu. Na niewielkiej przestrzeni trzeba zmieścić sporo elementów wyposażenia. Co więcej, liczymy na stworzenie atmosfery, która będzie sprzyjała odbywaniu relaksujących, długich kąpieli. Jak temu wszystkiemu zaradzić?

Choć z metrażem nie da się wiele zrobić, dużo można zdziałać za pomocą właściwie dobranego oświetlenia. Podpowiadamy, jakie lampy warto zainstalować w małej łazience, aby uczynić ją funkcjonalną, a zarazem efektowną.

Plafony – oświetlenie inne niż myślisz!

Niegdyś plafony dominowały w hotelowych wnętrzach oraz urzędowych obiektach. Nie zachwycały swoją estetyką, a pod względem praktyczności tak naprawdę sporo im brakowało. Dziś jednak plafony – można rzec metaforycznie – wróciły na salony. Prezentują całkowicie odmienioną formę, wyjątkowe kształty i ciekawe linie, do tego wysokiej jakości materiały, przede wszystkim zaś światło, które wpisuje się w potrzeby łazienkowych wnętrz.

W niewielkiej przestrzeni plafony są świetnym rozwiązaniem, a to za sprawą niemalże płaskich konstrukcji, które są dla nich najbardziej charakterystyczne. Tego typu oświetlenie można znaleźć na stronie https://azzardo.com.pl/.

Modele te niemalże przylegają do sufitu, dzięki czemu dobrze się sprawdzą nawet w niskich, a nie jedynie małych łazienkach. Co więcej, oferują one równomierne oświetlenie pomieszczenia, a to niezwykle ważne w łazience. I jeszcze jeden atut, przemawiający za ich wyborem, to oczywiście walory dekoracyjne. Wśród plafonów znajdziemy te proste, geometryczne, uniwersalne w swoim charakterze, ale i te zdobione, błyszczące, z detalami, które przyciągają uwagę.

Oczka wpustowe w podwieszanym suficie

Jeśli w łazience zastosowano podwieszany sufit, idealnie sprawdzą się w nim oczka wpustowe. Dla nich znajdziemy również miejsce w klasycznej łazience – do wyboru są bowiem wersje natynkowe i podtynkowe. Niezależnie jednak od tego, na którą się zdecydujemy, uzyskamy nastrojowe oświetlenie akcentujące. Dobierzemy jego barwę oraz poziom natężenia, a tym samym w sposób precyzyjny rozświetlimy łazienkowe, skromne wnętrze.

Liczne punkty świetlne tego typu (oczywiście zastosowane z umiarem), zapewnią funkcjonalność łazience, dzięki czemu korzystanie z niej na co dzień będzie w pełni komfortowe.

Ozdobne kinkiety wokół lustra – must have!

Nawet w małej łazience musimy znaleźć miejsce dla oświetlenia zainstalowanego wokół lustra. To konieczne, by móc wykonać precyzyjny makijaż – w przypadku pań, a także czynności pielęgnacyjne oraz golenie – w przypadku panów.

W tym miejscu sprawdzą się kinkiety rozmieszczone symetrycznie po obu stronach lustra. Najlepiej z mlecznym kloszem, który odpowiada za łagodzenie wiązki światła, a zatem pozwala uniknąć efektu rażenia w oczy. Równie ciekawym pomysłem jest zastosowanie LED-owego podświetlenia na wszystkich krawędziach lustra. Nie zabiera ono zbędnie przestrzeni w małej łazience, a zarazem należycie spełnia swoje funkcje.

W małej łazience można wyczarować wyjątkową aranżację i cudowny nastrój. Wystarczy, że skorzystamy z propozycji wymienionych lamp, a wnętrze to stanie się wyjątkowym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 4 =