Cordyces jako wsparcie w leczeniu grypy

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Cordyceps to potoczna nazwa maczużnika chińskiego. Jest to grzyb naturalnie występujący wyłącznie na Wyżynie Tybetańskiej. Jego unikalne właściwości prozdrowotne znane są od wieków miejscowej ludności. Cordyceps przez stulecia wykorzystywany jest jako panaceum na wiele przypadłości w Tradycyjnej Chińskiej Medycynie. Od XX wieku jest stosowany przez ludzi na całym świecie. Bardzo często w przypadku zachorowania na grypę sięgają po niego również Europejczycy.

Właściwości cordycepsu

Skład grzyba został dokładnie przebadany. Najwięcej badań przeprowadzono dotychczas w Chinach, ale właściwości zainteresowały również badaczy z pozostałych miejsc na świecie, między innymi z Europy. Dzięki badaniom udało się poznać dokładny skład chemiczny cordyceps sinensis a także jego działanie na organizm człowieka.

Substancją aktywną grzyba jest korycepina, która wykazuje silne działanie bakteriobójcze i wirusobójcze. To właśnie ten składnik sprawia, że stosowanie cordycepsu przy zakażeniach grypą umożliwia szybsze poradzenie sobie z infekcją. 

Cordyceps wykazuje również działanie aktywizujące limfocyty T – to komórki odpornościowe naszego organizmu. Większa ich ilość i mobilizacja do eliminowania wirusów to kolejny mechanizm sprzyjający szybszemu dochodzeniu do zdrowia w przypadku zakażenia grupą.

Grypa – jak stosować cordyceps?

Cordyceps dostępny jest w postaci proszku oraz w formie płynu do picia. Każdy powinien wybrać taką formę, która jest dla niego wygodniejsza. Fohow Sanbao Oral Liquid w przypadku infekcji grypowych należy zażywać zgodnie z informacją o dawkowaniu zawartą na ulotce dołączonej do preparatu.

 Gdzie kupić?

Preparat najlepiej kupić u autoryzowanego dystrybutora najlepszej marki, e-fohow.pl gdyż kupowanie z niesprawdzonych źródeł nie daje gwarancji oryginalności i skuteczności cordycepsu. Cordyceps z racji jego popularności jest ostatnio często podrabiany.

Warto nadmienić, że cordyceps nie jest lekiem, lecz suplementem. Jego stosowanie nie oznacza rezygnacji z wizyty u lekarza.

Warto też wspomnieć o doskonałych właściwościach innego skarbu TMC – Perły Księżniczki Guifei Bao.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + trzynaście =