Jak zrobić donicę z drewna?

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić donicę z drewna, to ucieszy Cię fakt, że czynność ta nie jest specjalnie skomplikowana ani czasochłonna. Tak naprawdę może sprawić sporą frajdę miłośnikom samodzielnie tworzonych rozwiązań. Co jest potrzebne do skonstruowania drewnianej donicy i jak ją stworzyć? Przedstawiamy krótką instrukcję dla entuzjastów DIY.

Jakie drewno na donicę wybrać?

Istnieje dużo rodzajów drewna, które sprawdzą się jako baza estetycznej donicy. Często wybieranym rozwiązaniem jest akacja, która charakteryzuje się niebywałą wytrzymałością i dużą tolerancją na wilgoć. Z tego powodu drewno to nadaje się świetnie jako materiał dekoracji umieszczanych na zewnątrz. Przykładowe wyroby, których bazą jest drewno akacjowe, znajdziesz tutaj: https://swiatakacji.pl/. Możesz też zamówić tam akacjowe deski na wymiar potrzebne do stworzenia drewnianej donicy.

Donica z drewna akacjowego powinna zachować swoje właściwości i piękny wygląd przez co najmniej kilka lub kilkanaście lat. Warto także zwrócić uwagę na walory wizualne tego produktu. Drewno akacji wyróżnia się pięknym i unikatowym wyglądem – słoje tworzą na jego powierzchni niepowtarzalne wzory; ma ono ciekawą, nieregularną kolorystykę. Taka doniczka zdecydowanie rzuci się w oczy i nie będzie przypominała modeli powszechnie dostępnych w sklepach.

Zbuduj własną donicę z drewna

Zanim przystąpisz do tworzenia drewnianej donicy, musisz zaopatrzyć się w deski akacjowe. Dobrym pomysłem jest zamówienie desek już przyciętych do określonego rozmiaru. Dzięki temu oszczędzisz dużo czasu. Przygotuj również coś do oszlifowania drewna, na przykład papier ścierny. Nie zapomnij także o gwoździach i młotku.

Zacznij od usunięcia ostrych elementów, wykorzystując do tego papier ścierny. Po oszlifowaniu desek scal je ze sobą zgodnie z własną wizją. Forma, kwadratu, prostokąta czy trójkąta? Decyzja należy do Ciebie.

Wiesz już, jak zrobić donicę z drewna. Ostatnia wskazówka na koniec – alternatywą dla akacjowej donicy powstałej z wykorzystaniem gwoździ i młotka jest doniczka scalona śrubami do drewna. W tym przypadku potrzebna będzie Ci jednak odpowiednia wiertarko-wkrętarka. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 1 =