Lampy, które wpiszą się w trendy wnętrzarskie 2024

Już dziś możemy wybierać wśród oświetlenia, które będzie najmodniejsze w 2024 roku. Poznaliśmy bowiem najważniejsze trendy i propozycje rynkowe, co pozwala na zaplanowanie, jak będą się prezentować domowe wnętrza. Warto zatem skorzystać z proponowanych konstrukcji, kolorów i rozwiązań, aby stworzyć modne i funkcjonalne pomieszczenia, wykorzystując do tego celu właściwie dobrane oświetlenie.

Minimalistyczny design na prowadzeniu

Minimalizm wciąż pozostaje w modzie, a w 2024 roku będzie to jeden z głównych trendów wnętrzarskich, który znajduje swoje odzwierciedlenie również w oświetleniu. Będziemy zatem stawiać na lampy proste w swojej formie, ale wyróżniające się zastosowanymi materiałami czy kolorystyką.

Oświetlenie będzie przede wszystkim funkcjonalne, poza tym neutralne i wtapiające się w tło. Będzie łączyło elegancję ze wspomnianą prostotą, a to pozwoli dodać wnętrzom nowoczesności. Ten oświetleniowy minimalizm doskonale wpisze się w potrzeby rozmaitych aranżacji wnętrz. Skoro prostota stanowić będzie tło, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przełamać ją wyrazistszymi dodatkami czy ciekawymi elementami wyposażenia. Lampy, które wpiszą się w ten trend, znajdziemy na stronie https://lightplus.pl/.

Smart home? Inteligentnemu oświetleniu mówimy tak!

2024 rok to uwaga skierowana na smart rozwiązania, w tym inteligentne oświetlenie. Będziemy zatem wybierać smart żarówki, które pozwolą na wybór barwy światła, jego natężenia i dostosowania tych parametrów do potrzeb konkretnego pomieszczenia czy danej sytuacji. Postawimy również na inteligentne lampy, którymi będziemy sterować za pomocą aplikacji zainstalowanej w urządzeniu mobilnym, a wystarczy nam do tego sprawnie działająca sieć Wi-Fi.

Inteligentne oświetlenie pomoże w budowaniu i zapamiętywaniu scen świetlnych. Wpłynie także na zdecydowanie bardziej racjonalne korzystanie z poszczególnych lamp, dodatkowo ułatwi oszczędzanie. Jeśli bowiem zdarzało nam się zapomnieć wyłączyć światło w którymś z pomieszczeń, zrobimy to bez ponownego udawania się do niego. Za to minimalnie zmniejszając natężenie światła, które rzadko kiedy jest nam potrzebne w maksymalnej jego wartości, zaczniemy ograniczać rachunki za prąd.

Oświetlenie zewnętrzne – funkcjonalne i dekoracyjne

W przypadku oświetlenia zewnętrznego trend na 2024 rok dotyczy skupienia się na roli dekoracyjnej. Będziemy dobierać latarenki, kinkiety czy oświetlenie najazdowe w taki sposób, aby poza rolą praktyczną, w równym stopniu odpowiadało ono za dekorację przestrzeni zewnętrznych.

Światłem będziemy podkreślać piękno egzotycznych gatunków roślin. Światłem będziemy również tworzyć atmosferę sprzyjającą spędzaniu czasu w przydomowym ogrodzie, nawet jesienią i zimą. Do tego celu wybierzemy np. świetlne girlandy, których ciepłe światło otuli użytkowników wyjątkową i subtelną poświatą.

Przyszły rok to nieco nowości wśród trendów oświetleniowych, ale i uwaga skierowana na produkty, które dobrze znamy, choć znajdziemy je w nowych formach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =