Czy masaż redukuje stres?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Trudno wyliczyć wszystkie negatywne konsekwencje stresu. Pogarsza naturalną odporność organizmu, oddziałuje też na psychikę. Czy można go zredukować masażem? Wystarczy jedna wizyta w salonie czy trzeba odbyć ich więcej? Współcześnie coraz więcej ludzi cierpi z powodu stresu. Pracują zbyt dużo, a śpią za mało, do tego źle się odżywiają. Trudno się dziwić, że niezdrowy tryb życia negatywnie wpływa na ich samopoczucie. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych metod poprawy nastroju, w tym masaże. Mogą zgłaszać się na nie osoby w różnym wieku – panie oraz panowie.

Najważniejsze zalety masażu

Wśród największych plusów masowania można wymienić szybkie polepszenie samopoczucia. Już jedno spotkanie z wykwalifikowaną masażystką sprawia, że czujemy się znacznie lepiej. Dotyk, a także rytmiczny ucisk określonych obszarów ciała relaksuje, wycisza, jak również pozytywnie nastraja.

Procedura przyczynia się do wzrostu poziomu organicznych związków chemicznych, które odpowiadają za dobry nastrój – dopaminy i serotoniny. Prócz tego relaksacyjny masaż dla panów oraz pań obniża poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu. Tym samym w przyjemny, nieinwazyjny sposób redukuje stres.

Relaksujący masaż dla pań oraz panów

Wpływ na psychikę to nie wszystko, co usługa oferowana przez salony zapewnia ich klientom. Poza głębokim odprężeniem wywołanym przez palce masażystki, zapach olejków, kojącą muzykę oraz światło świec ludzie poddawani masażowi zauważają u siebie zmniejszenie dolegliwości bólowych. Osoby korzystające z niego regularnie odnotowują zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśni oraz redukcję bólu głowy, pleców czy karku.

Rozluźnienie, które odczuwamy w trakcie oraz po rytuale, nie oznacza jednocześnie braku koncentracji. Wręcz przeciwnie, szczególnie masowanie głowy ma pozytywny wpływ na lepszą pracę mózgu. Zwiększa skupienie, a po wykonaniu wszystkich obowiązków (w pracy czy w domu) zapadamy w mocniejszy, głębszy sen, który umożliwia regenerację organizmu. Ciało powraca do równowagi, eliminując skutki stresu. Widać to w krótkim czasie po stanie skóry oraz blasku w oczach – wypoczęty człowiek wygląda piękniej.

Gdzie znaleźć sprawdzony salon masażu w Warszawie?

Do wymienionych wyżej zalet procedury należy dodać poprawę poczucia własnej wartości. Przez mniej więcej godzinę oddajemy się w ręce doświadczonej masażystki, która zajmuje się nami z należytą uwagą. Klient ma za zadanie jedynie leżeć na łóżku oraz relaksować się pod jej dotykiem.

Tego typu rytuał można przeprowadzić bliskiej osobie w domu w ramach pieszczot. Można też odwiedzić odpowiednią placówkę, w której czekają profesjonalistki. Świetnym przykładem może być Tantric Paradise, salon masażu erotycznego w Warszawie. Wielu ludzi systematycznie powraca do niego na kolejne zabiegi. Mogą to być zarówno usługi relaksacyjne, jak i tantryczne, z jedną albo z dwiema masażystkami (na 4 ręce) oraz procedury dla par.

Podsumowując, warto samodzielnie przekonać się, jak dużym potencjałem wyróżnia się masaż. Przynosi liczne korzyści dla zdrowia oraz psychiki; prócz tego stymuluje pracę układu nerwowego, co nie pozostaje bez znaczenia dla całego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 2 =