Czym zasłonić siatkę ogrodzeniową? Pomysł na prywatność

Założenie siatki ogrodzeniowej to tani i szybki sposób na postawienie płota i odgrodzenie swojej posesji. Często zasłaniając siatkę ogrodzeniową zależy nam nie tylko na prywatności, ale również bezpieczeństwie. Dlatego założenie siatki ogrodzeniowej cieszy się dużym powodzeniem. Jeśli jednak to rozwiązanie nie jest tylko tymczasowym, a staje się naszym ogrodzeniem na stałe, to po pewnym czasie myślimy o tym – czym zasłonić siatkę ogrodzeniową. Oto kilka możliwości, które są dostępne dla każdego.

Jak zasłonić siatkę ogrodzeniową

To, czym zasłonić siatkę ogrodzeniową, na jaki wybór postawimy, zależy tylko od nas i od naszego budżetu. Istnieje wiele sposobów na to jak zasłonić siatkę ogrodzeniową, by wyglądała estetycznie i była bezpieczna, a także by zasłonić ją nie wydając zbyt dużej ilości pieniędzy. Wiele zależy również od naszych preferencji, gustu, a także stylu w jakim chcemy utrzymać posesję. Osłaniamy siatki ogrodzeniowe, by czuć się w swoim domu komfortowo i bezpiecznie, a także, aby nasze ogrodzenie wyglądało estetycznie. Niektóre ze sposobów na to czym odgrodzić się od sąsiada są drogie, a inne bardziej ekonomiczne. Czym zasłonić płot z siatki, by zapewnić sobie prywatność? Możemy wykorzystać naturalną roślinność. Posadzenie wysokich krzewów może okazać się świetnym sposobem na odgrodzenie się od sąsiadów, a także zacienienia posesji. Innym pomysłem jest również sztuczny żywopłot. Jest to rozwiązanie uniwersalne i praktyczne. Sztuczny żywopłot składa się najczęściej z pojedynczych pasm, co pozwala na zasłonięcie wysokiej siatki ogrodzeniowej jak i tarasów, czy balkonów.

Czym zakryć płot z siatki

Czym zakryć płot z siatki? – Maty z naturalnych surowców

Kolejnym sposobem na osłonę na ogrodzeniu z siatki jest mata zbudowana z naturalnych surowców, należą do nich:

  • trzcina,
  • wiklina,
  • słoma.

To bardzo ekologiczna propozycja i może przypaść do gustu zwłaszcza miłośnikom przyrody i naturalności. Jest atrakcyjna i łatwa w montażu. Minusem może być jedynie fakt, że po kilku sezonach wygląda na zużytą, ponieważ pod wpływem czynników atmosferycznych ulega zniszczeniu. Nie jest odporna na śniegi i deszcze. Po jakimś czasie może wyglądać nieestetycznie, ale nie jest z kolei droga, można więc wymienić maty z naturalnych surowców na nowe po kilku sezonach. Nie da się ukryć, że maty z naturalnych surowców, to ogrodzenie tanim kosztem, w porównaniu do innych.

Jak zasłonić siatkę ogrodzeniową

Maty z tworzy sztucznych jako osłona ogrodzenia

Wiemy już jak sprawdzają się maty ogrodzeniowe z naturalnych surowców, ale na rynku istnieje jeszcze inna propozycja na maskowanie ogrodzenia. To różnego typu maty z tworzyw sztucznych. Na rynku istnieje wiele propozycji z różnych materiałów. Jedną z nich jest na przykład mata z lameli. Są to maty wykonane z cienkich listewek połączonych ze sobą drutem. Lamele mogą z wyglądu przypominać drewno, ale najczęściej wykonane są z tworzywa PCV, lub kompozytu. Jak zamontować płot lamelowy do siatki? Jest to dość łatwe, ponieważ wystarczy użyć opasek zaciskowych. Tego rodzaju osłony, maty i siatki maskujące na płot są trwałe i odporne na różne warunki pogodowe.

Jeśli chodzi o ceny, to rozpiętość jest duża i zależy od rodzaju mat. Niektóre z osłon wyglądają jak rattan, inne jak bluszcz, czy inna roślina. Jeśli nie zależy nam szczególnie na estetyce, możemy pokusić się o najtańsze maskowanie siatki ogrodzeniowej. Oczywiście dla niektórych ogromne znaczenie ma cena, dla innych jakość i wygląd. Warto jednak zwrócić uwagę, na to, by ogrodzenie tanim kosztem, było praktyczne i w miarę odporne na różnego rodzaju warunki pogodowe.

maskowanie siatki ogrodzeniowej

Taśma ogrodzeniowa do maskowania siatki

Taśmy ogrodzeniowe– jeszcze do niedawna uznawane były za niemodne, dziś na nowo zyskują popularność, ponieważ to jeden z tańszych i łatwych w montażu sposobów na płoty maskujące. Obecnie na rynku jest wiele taśm maskujących, a ich wybór naprawdę jest szeroki. Jeśli zastanawiamy się nadal czym zasłonić ogrodzenie, to taśmy ogrodzeniowe, mogą okazać się bardzo skuteczną osłoną. Ponad to, taśma ogrodzeniowa do maskowania siatki może być wykorzystana na balkonach i tarasach, aby odgrodzić się od sąsiadów w bloku. Maskowanie balkonu jest tak samo ważne, jak to, czym zasłonimy siatkę ogrodzeniową na posesji swojej działki. Jeśli chcemy postawić na dobry wygląd naszego ogrodzenia, to możemy śmiało postawić na taśmę ogrodzeniową do maskowania siatki. Nie będzie trzeba ich wymieniać co kilka lat, ponieważ są trwałe, a jeśli chcemy je wyczyścić wystarczy je umyć, aby odzyskały dawny wygląd.

Jak zasłonić panele ogrodzeniowe

Jak zasłonić panele ogrodzeniowe?

Panele ogrodzeniowe, to bardzo popularne i praktyczne rozwiązanie dla ogrodzenia posesji, jest z nimi tylko jeden problem, są ogrodzeniem prześwitującym i często poszukujemy sposobów na to, aby zasłonić płot od sąsiada. Są to jednakże estetyczne i bardzo trwałe ogrodzenia, w które warto zainwestować. Jeśli zależy nam na nowoczesnym designie i długiej żywotności ogrodzenia, to możemy śmiało pomyśleć o ogrodzeniu panelowym. Ogrodzenie to można oczywiście przysłonić dodatkowo, tak by sąsiedzi nas nie podglądali, ale ochronimy się również przed niechcianymi intruzami. Sposobem na maskowanie płotu z paneli 2d lub 3d jest zasadniczo proste. Wystarczy użyć tak jak poprzednio taśm ogrodzeniowych, a także naturalne rozwiązania, jak posadzenie roślinności, sprawdzi się tutaj wiciokrzew, winobluszcz, akebia, bluszcz, cytryniec chiński, a także wisteria. To nie tylko wsparcie dla maskowania ogrodzenia, ale również pięknie wyglądająca i zdobiąca nasz ogród roślinność.

Kolejnym sposobem może być na przykład sztuczny żywopłot skonstruowany z bukszpanu, paproci i traw, a także siatki maskując i maty, o których wspomniano wcześniej. Montuje się je bezpośrednio na panelach. Mamy na rynku szeroki wybór kolorystyczny, można więc maty dostosować do elewacji naszego domu. Dzięki temu możemy stworzyć przyjazne, komfortowe i bezpieczne otoczenie niepozwalające zaglądać do naszej posesji osobom niepowołanym.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =