Do kogo pasuje złota biżuteria?

Dobór koloru kosztowności nie może być przypadkowy. Jego dopasowanie ma ogromne znaczenie pod względem estetycznym. Źle dobrana biżuteria może uwypuklić mankamenty urody, a odpowiednio wybrana zatuszować, podkreślając jednocześnie jej atuty. Zatem jak we właściwy sposób tego dokonać. Pomocna okazuje się analiza kolorystyczna skóry. Poniżej przedstawimy garść wskazówek, w jaki sposób jej dokonać.

Złota biżuteria – dla kogo?

Wyróżniamy dwa typy urody – ciepłą i zimną. Sprawdzenie, do jakiego należysz, okazuje się niezwykle proste. Wystarczy na nadgarstku lub na innym miejscu na ciele, na którym są widoczne żyły, sprawdzić ich kolor. Jeżeli ich barwa będzie niebieska lub błękitna wówczas postaw na wyroby jubilerskie w kolorze srebrnym albo białego złota. Natomiast, gdy ich odcień jest oliwkowy, wchodzący w tonacje zieleni, wówczas możesz wybierać złoto w barwach żółtych. Pamiętaj, aby analizy kolorystycznej dokonać w świetle naturalnym, ponieważ lampy imitujące sztuczne oświetlenie mogą zniekształcać prawdziwe kolory.

Innym sposobem na sprawdzenie typu urody okazuje się określenie odcienia skóry. Panie posiadające rodzaj zimny mają cerę oliwkową lub różową i dla nich szczególnie jest zarezerwowana biżuteria srebrna. Natomiast kobiety z odcieniem brzoskwiniowym albo żółtym mają typ urody ciepły i mogą w sposób szczególny eksponować kosztowności w tonacjach złotych. Warto dodać, że to właśnie na ich ciele niezwykle elegancko prezentuje się biżuteria z diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi. Tego typu wyroby jubilerskie w sposób efektowny podkreślają kobiece piękno.

Ważne, aby podczas doboru kosztowności zwrócić uwagę na sposób ich wykonania. Powinny być wyprodukowane z wysokiej klasy kruszcu i charakteryzować się ponadprzeciętną wytrzymałością na zniszczenie. Takie wyroby znajdziesz między innymi w ofercie profesjonalnego sklepu jubilerskiego Zeccoro. Cechują się one starannym wykonaniem oraz dbałością o detale. Tu znajdziesz złote pierścionki z brylantem, diamentami, oraz eleganckie bransoletki, naszyjniki, wisiorki, kolczyki czy inne kosztowności pozwalające podkreślić indywidualne piękno w sposób wyjątkowy.

Czy złota biżuteria może podkreślić indywidualny charakter osoby ją noszącej

Osoby szukające wyrobów jubilerskich dla siebie lub dla bliskiej osoby, a znające już określony typ urody, powinny pamiętać o tym, że kosztowności mogą wyrazić jej osobowość. Dlatego panie pewne siebie, przebojowe, chcące zaznaczyć swoją obecność wybierają duże kolczyki, wisiorki oraz naszyjniki z widocznymi zawieszkami, a także grube złote pierścionki z brylantem, rubinem, diamentem lub innym kamieniem tworzącym widoczne oczko.

Natomiast kobiety cechujące się wrażliwym charakterem, a także romantyczki, preferują delikatną i mniej widoczną biżuterię, nierzucającą się w oczy. Pierścionki są cienkie, wykładane cekinami, ćwiekami, ale także kamieniami szlachetnymi. Podobnie inne elementy biżuterii również charakteryzują się delikatną estetyką i minimalistycznym wzornictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =