Jak wybrać idealną perukę po chemioterapii? Poradnik dla kobiet

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Chemioterapia stosowana jest powszechnie w leczeniu nowotworów. Jednym z często występujących skutków ubocznych leczenia onkologicznego tą metodą jest utrata włosów. Problem ten dotyka szczególnie kobiet, dla których włosy są atrybutem kobiecości, dlatego w takiej sytuacji warto rozważyć zakup peruki.

Artykuł został napisany we współpracy ze specjalistami sklepu dlaamazonek.pl – specjalisty w dziedzinie peruk medycznych. Warto podkreślić, że peruka jest wyrobem medycznym i dla zapewnienia bezpieczeństwa należy używać jej zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z doborem lub użytkowaniem peruki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny i wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla każdej osoby.

Dlaczego warto stosować peruki po chemioterapii?

Wypadanie włosów po chemioterapii powoduje, że wiele kobiet sięga wtedy po turban lub chustę. Aby jednak odzyskać pewność siebie i czuć się lepiej na co dzień, warto skorzystać z peruki z włosów syntetycznych lub naturalnych.

Peruki damskie powodują, że chemioterapia, która wywołuje wypadanie włosów, jest łatwiejsza w przejściu. Umożliwiają one dzięki temu powrót do normalnego życia oraz mogą pomóc w leczeniu przez poprawę samopoczucia.

Peruki damskie z włosów naturalnych i syntetycznych

Ze względu na rodzaj włosów wyróżnią się dwa rodzaje produktów:
– Peruka z włosów syntetycznych,
– Peruka z włosów naturalnych.

Wysokiej jakości peruki z włosów syntetycznych trudno odróżnić od włosów naturalnych, a przy tym mają one bardzo atrakcyjne ceny. To piękne peruki w wielu kolorach i długościach, które można dobrać do każdej twarzy.

Aby fryzura miała najbardziej naturalny wygląd, warto sięgnąć po peruki z włosów naturalnych. Włosy te są przyjemne w dotyku, można również je stylizować i farbować, aby stworzyć ulubione uczesanie lub całkowicie zmienić kolor peruki. Należy jednak pamiętać, że wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji, by posłużyła na długi czas.

Jak dobrać perukę po chemioterapii?

Dla osób po chemioterapii przeznaczone są różne typy peruk, dzięki czemu można dobrać je do własnego gustu, kształtu twarzy. Warto więc uwzględnić rodzaj włosów, ich długość, kolor i cięcie, typ siateczki.

W naszym sklepie dostępne są również balsam i lakier do peruk, które pozwalają na utrzymanie włosów we właściwej kondycji i umożliwiają ich stylizację.

Zadbaj o swój wygląd razem z naszymi perukami po chemioterapii – sprawdź dostępne modele peruk syntetycznych i naturalnych i złóż zamówienie w naszym sklepie online!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − 1 =