Inwestowanie w akcje online – jak wybrać strategię?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem i nie są poradą inwestycyjną. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Inwestowanie w akcje online to możliwość zarabiania na giełdzie bez wychodzenia z domu. Na czym to polega? Jak wybrać właściwą strategię inwestycyjną? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Inwestowanie w akcje online – na czym to polega?

Inwestowanie w akcje online to najpopularniejsza forma gry na giełdzie, którą można realizować bez wychodzenia z domu. Polega to na zakupie akcji spółek akcyjnych bądź komandytowo-akcyjnych w celu ich późniejszej odsprzedaży z zyskiem. Jest on efektem wzrostu kursu posiadanych akcji, co sprawia, że przed zakupem należy je odpowiednio wyselekcjonować. W tym miejscu należy również zaznaczyć, że inwestowanie w akcje online wymaga przyjęcia oraz realizowania odpowiedniej strategii, którą może być zarówno spekulacja, jak i inwestowanie długoterminowe. Która jest lepsza? Otóż, warto mieć świadomość, że obie mogą być skuteczne, a kwestie na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zostały przedstawione w dalszej części tego artykułu.

Inwestowanie w akcje online – jak zacząć?

Decydując się na inwestowanie w akcje online, pierwszym krokiem powinno być otwarcie rachunku maklerskiego, który umożliwi zakup oraz przechowywanie posiadanych akcji. Otwiera się go u brokera, który pełni rolę pośrednika pomiędzy giełdą, a inwestorem. Sam wybór odpowiedniego konta maklerskiego jest bardzo ważny, ponieważ uzależnione są od niego nie tylko możliwości inwestycyjne, ale również wiele innych kwestii. Jakich? Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w artykule opisującym podstawy inwestowania na giełdzie.

Jak wybrać strategię inwestowania w akcje?

Jak już wspomniano inwestując w akcje należy przyjąć oraz realizować odpowiednią strategię, którą może być zarówno spekulacja (inwestowanie krótkoterminowe), jak i inwestowanie długoterminowe. Oba podejścia mogą być skuteczne, a odmienny jest nie tylko horyzont czasowy inwestycji, ale również narzędzia wykorzystywane przez inwestorów, czy ilość czasu, którą muszą oni poświęcać na zajmowanie się giełdą. Warto bowiem mieć świadomość, że spekulacja opiera się w dużej mierze na analizie technicznej, a w przypadku inwestowania długoterminowego postawą jest analiza fundamentalna. Istotne jest także to, że spekulując na giełdzie należy na bieżąco śledzić notowania oraz podejmować błyskawiczne decyzje inwestycyjne, co wymaga nie tylko dużej ilości czasu, ale również umiejętności działania w warunkach stresowych. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku inwestowania długoterminowego, ponieważ analizy portfela oraz ewentualnych zmian w jego składzie dokonuje się z reguły raz na kilka miesięcy (np. co kwartał), w związku z czym śledzenie codziennych notowań nie ma większego sensu. Jak zatem wybrać strategię inwestycyjną? Otóż, należy w tym przypadku kierować się własnymi potrzebami, możliwościami oraz celami inwestycyjnymi.

Podsumowując należy stwierdzić, że zarówno spekulacja, jak i inwestowanie długoterminowe to strategie, które pozwalają zarabiać na inwestowaniu w akcje. Znacznie się od siebie różnią, co sprawia, że wyboru należy dokonać indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 5 =