Jak wyczyścić srebrne sztućce? Sposoby od ekspertów Gerlach

Srebrne sztućce z czasem mogą ciemnieć. Co zrobić, żeby sztućce wykonane ze srebra odzyskały dawny blask? Poznaj sposoby, jak wyczyścić srebrne sztućce od ekspertów marki Gerlach! Sztućce ze srebra często towarzyszą rodzinom przez pokolenia. Szlachetny surowiec, z którego wykonywane są takie komplety sztućców, zapewnia im trwałość na długie lata. Ale nawet najlepsze sztućce potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i czyszczenia, aby zachować piękny wygląd i blask. Chcesz zadbać o swoje srebrne sztućce i doczyścić je z warstwy patyny? Czytaj dalej!

Domowe sposoby na czyszczenie srebra

Aby srebrne sztućce wyglądały schludnie, trzeba wiedzieć, jak o nie dbać. Możemy wykorzystać do tego gotowe preparaty do czyszczenia srebra albo wykorzystać metody naszych mam i babć. Na spatynowane sztućce najlepiej podziała roztwór soli kuchennej i wody. Jak przygotować taką mieszankę?

SPOSÓB 1. Czyszczenie srebrnych sztućców solą

Do szklanego naczynia wlej wrzątek i sól w proporcji 5 łyżek soli na 1 litr wody. Kiedy sól rozpuści się w gorącej wodzie, włóż sztućce do naczynia i pozostaw je zanurzone w roztworze przez ok. godzinę, w zależności od skali zabrudzenia. Po wszystkim umyj sztućce i wypoleruj miękką ściereczką.

SPOSÓB 2. Czyszczenie sztućców sodą

Równie skuteczną mieszankę możesz stworzyć z wykorzystaniem sody i octu. Do miski z 1 litrem gorącej wody wsyp 1 łyżkę sody i ok. 2 łyżki octu. Pozostaw sztućce w misce na kilkadziesiąt minut, a następnie wyjmij, dokładnie opłucz i osusz je miękką ścierką. Bardziej uporczywy osad można usunąć domową pastą z sody i ciepłej wody. Tak przygotowaną papkę należy nanieść na sztućce i wetrzeć, a potem pozostawić na ok. 20 minut. Na koniec spłukać wodą i dokładnie wytrzeć do sucha.

Srebrne sztućce Gerlach

Dopiero szukasz swoich wymarzonych sztućców? Wysokiej jakości sztućce oferuje firma Gerlach. Marka Gerlach to polski producent sztućców z 260 letnią historią, który od lat tworzy najwyższej jakości zestawy sztućców. W ofercie Gerlach znajdziesz widelce, łyżki, noże, łyżeczki i całe komplety sztućców. Asortyment producenta zawiera między innymi sztućce na prezent, komplety do codziennego użytku i wyjątkowe zestawy na specjalne okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − sześć =