Jak usunąć pleśń z fug: Naturalne domowe sposoby, które działają

Pleśń może być nieestetyczna, niehigieniczna, a nieleczona może spowodować znaczne szkody w Państwa domu. Jest to szczególnie trudne do usunięcia z fug, ponieważ porowata powierzchnia fug daje pleśni idealne środowisko, w którym może się rozwijać. Na szczęście istnieją pewne naturalne domowe sposoby, które można wykorzystać do usunięcia pleśni z fug i przywrócenia jej do dawnej świetności. W tym artykule omówimy niektóre z tych naturalnych środków domowych i jak można ich używać, aby pozbyć się pleśni z fug. Z właściwych składników, trochę smaru łokcia i trochę cierpliwości, można pozbyć się pleśni z fugi i uczynić go wyglądać tak dobrze, jak nowy. Dobrym wyborem będzie biała fuga niebrudząca się.

Czym jest pleśń i dlaczego tak trudno ją usunąć z fug?

Pleśń jest rodzajem grzyba, który rośnie w ciepłym, wilgotnym środowisku. Można ją znaleźć prawie wszędzie, zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Pleśń może rosnąć na wszystkim, w tym na fugach i innych porowatych powierzchniach, pod warunkiem, że powierzchnia jest ciepła, wilgotna i ma składniki odżywcze. Pleśń może być szkodliwa dla zdrowia, zwłaszcza jeśli pozostanie nieleczona. W niektórych przypadkach może być nawet toksyczna. Powinieneś być świadomy oznak i objawów ekspozycji na pleśń i odwiedzić lekarza, jeśli podejrzewasz, że zostałeś dotknięty toksyczną pleśnią. Pleśń najlepiej rozwija się na porowatych powierzchniach, takich jak fuga, ponieważ stanowią one idealne środowisko dla jej rozwoju. Fuga jest wykonana z piasku, wody i środka wiążącego, takiego jak wapno. Ponieważ jest porowata, nadaje się do rozwoju pleśni i innych rodzajów grzybów. Jest również trudna do czyszczenia i dezynfekcji, nawet gdy pleśń jest już martwa.

czym wyczyścić fugi z pleśni

Naturalne domowe sposoby na usunięcie pleśni z fugi

Soda oczyszczona i woda – Wymieszaj jedną część sody oczyszczonej z dwiema częściami wody, aby stworzyć ekologiczny, naturalny roztwór czyszczący. Upewnij się, że fuga jest całkowicie sucha przed zastosowaniem roztworu. Używając czystej gąbki lub miękkiej szczotki, nałóż roztwór sody oczyszczonej na spleśniałą fugę. Pozostaw go na 20-30 minut przed szorowaniem fugi sztywną szczotką lub szczotką do szorowania. Biały ocet i woda – Wymieszaj jedną część białego octu z 10 częściami wody, aby stworzyć roztwór czyszczący, który pomoże usunąć pleśń z fug. Rozcieńczyć roztwór w butelce ze spryskiwaczem i rozpylić go na dotkniętym obszarze. Pozostawić na kilka minut przed szorowaniem, używając miękkiej szczotki lub szczotki do szorowania.

Upewnij się, że nosisz sprzęt ochronny podczas czyszczenia, ponieważ ocet może podrażnić skórę, jeśli jesteś narażony na to. Woda i nadtlenek wodoru – Wymieszaj jedną część nadtlenku wodoru z dwiema częściami wody, aby stworzyć roztwór czyszczący, który pomoże pozbyć się pleśni z fug. Zastosuj rozwiązanie do dotkniętego obszaru za pomocą miękkiej szczotki lub szczotki do szorowania. Pozostawić na kilka minut przed szorowaniem fugę czyste. Olejek z drzewa herbacianego i woda – Wymieszaj trzy łyżki stołowe olejku z drzewa herbacianego z jednym galonem wody, aby stworzyć roztwór czyszczący, który pomoże usunąć pleśń z fug.

Rozcieńczyć roztwór w butelce ze spryskiwaczem i rozpylić go na dotkniętym obszarze. Niech siedzi przez kilka minut przed szorowaniem go czyste z miękką szczotką lub szczotki do szorowania. Przewodnik krok po kroku do korzystania z naturalnych środków domu, aby usunąć pleśń z fug. # a. Soda oczyszczona i woda Najpierw oczyść dotknięty obszar. Upewnij się, że fuga jest całkowicie sucha przed zastosowaniem rozwiązania. Używając czystej gąbki lub miękkiej szczotki, nałóż roztwór sody oczyszczonej na spleśniałą fugę. Pozostawić go na 20-30 minut przed szorowaniem fugi sztywną szczotką lub szczotką do szorowania.

domowy sposób na czyszczenie fug

Biały ocet i woda

Po pierwsze, oczyść dotknięty obszar. Rozcieńczyć roztwór w butelce ze spryskiwaczem i rozpylić go na dotkniętym obszarze. Niech siedzi przez kilka minut przed szorowaniem go, przy użyciu miękkiej szczotki lub szczotki do szorowania. Upewnij się, że nosisz sprzęt ochronny podczas czyszczenia, ponieważ ocet może podrażnić skórę, jeśli jesteś narażony na jego działanie.

domowy sposób na czyszczenie fugi

Woda i nadtlenek wodoru

Najpierw oczyść dotknięte miejsce. Nałóż roztwór na dotknięty obszar za pomocą miękkiej szczotki lub szczotki do szorowania. Pozostawić na kilka minut przed wyszorowaniem fugi.

Olejek z drzewa herbacianego i woda

Najpierw oczyść dotknięty obszar. Rozcieńczyć roztwór w butelce z rozpylaczem i rozpylić go na dotkniętym obszarze. Niech siedzi przez kilka minut przed szorowaniem go czyste z miękką szczotką lub szczotki do szorowania.

jak usunąć pleśń z fug domowe sposoby

Inne sposoby zapobiegania powstawaniu pleśni na fugach

– Utrzymuj obszar suchy – Zapobiegaj gromadzeniu się wody w fugach, układając matę drenażową lub system odwadniający. – Zwiększ wentylację – Otwórz okna i użyj wentylatora, jeśli pozwala na to pogoda. – Uszczelnij pęknięcia – Uszczelnij wszelkie pęknięcia w ścianach, aby zapobiec przedostawaniu się zarodników pleśni do tego obszaru. – Użyj inhibitorów pleśni – Możesz użyć inhibitorów pleśni, aby zapobiec wzrostowi pleśni na fugach.

Profesjonalne usługi usuwania pleśni

Pleśń może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, które wymaga profesjonalnych usług czyszczenia. Jeśli nie wyczyścisz szybko pleśni, może się ona rozprzestrzenić i spowodować znaczne szkody w Twoim domu. – Usługi czyszczenia instalacji – Usługi czyszczenia instalacji są doskonałą opcją, jeśli masz istniejący problem z pleśnią w swoim domu. Mogą być również stosowane w celu zapobiegania powstawaniu pleśni w pierwszej kolejności. – Usługi czyszczenia renowacji – Usługi czyszczenia renowacji są odpowiednią opcją dla poważnych infestacji pleśni, które rozprzestrzeniły się w całym domu. Są one przeznaczone do usuwania pleśni i dezynfekcji dotkniętych obszarów.

środek do czyszczenia fug z pleśni

Aplikacje

Te środki czyszczące mogą być używane do czyszczenia wielu powierzchni w Twoim domu, w tym fug. Jeśli chcesz, aby Twój dom wyglądał jak najlepiej, powinieneś go regularnie czyścić. Możesz użyć naturalnych rozwiązań czyszczących, takich jak te przedstawione w tym artykule, aby uzyskać pracę. Z odrobiną tłuszczu i odpowiednich składników, można usunąć pleśń z fugi i sprawić, że będzie wyglądała jak nowa.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − sześć =