8 prostych kroków, aby Twoja fuga była znów czysta i biała

Czy zauważyłeś, że Twoja fuga straciła swój oryginalny biały kolor, pozostawiając Ci przebarwione, poplamione i brudne płytki? Nie martw się! Nie musisz jeszcze wymieniać swoich płytek; jest kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby przywrócić fugę do jej oryginalnego białego koloru. W tym artykule przyjrzymy się 8 prostym krokom, które możesz wykonać, aby Twoja fuga była znów czysta i biała. Niezależnie od tego, czy chodzi o małą łatkę, którą chcesz naprawić, czy o cały pokój, te kroki pomogą Ci przywrócić płytki do ich pierwotnego stanu. Wystarczy kilka minut czasu i kilka prostych składników, aby Twoja fuga wyglądała jak nowa! Więc zaczynajmy!

Co to jest fuga?

Fuga to materiał używany do wypełnienia przestrzeni między płytkami, zapewniający strukturę i wytrzymałość powierzchni. Jest wykonana z piasku, cementu i wody, i zazwyczaj występuje w białych lub jasnoszarych kolorach. Jest również porowata, więc łatwiej niż płytki wchłania brud i przebarwienia. Z upływem czasu fuga naturalnie się odbarwia ze względu na sposób jej wykonania. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym możesz przyspieszyć ten proces i nadać swojej fudze brudnożółty kolor! Jeśli nie jesteś ostrożny, fuga może łatwo ulec zabarwieniu przez takie rzeczy jak jedzenie, kosmetyki, zabawki dzieci i zwierzęta domowe. Postępując zgodnie z krokami podanymi w tym artykule, możesz sprawić, że Twoja fuga znów będzie wyglądać jak nowa.

fugi czym wyczyścić

Przyczyny przebarwień

Jak już wspomnieliśmy, fuga naturalnie odbarwia się z czasem ze względu na rodzaj materiału, z którego jest wykonana. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym możesz przyspieszyć ten proces i sprawić, że Twoja fuga będzie szybciej wyglądać na brudną. Jeśli nie jesteś ostrożny, fuga może zostać poplamiona przez takie rzeczy jak jedzenie, kosmetyki, zabawki dzieci i zwierzęta domowe. Nieleczona może trwale odbarwić fugę, pozostawiając ją brudną i nieatrakcyjną. To może być bardzo frustrujące, zwłaszcza jeśli chcesz przywrócić oryginalny wygląd swoich płytek. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby wyczyścić i przywrócić fugę do jej oryginalnego białego koloru. Przyjrzyjmy się każdej z tych przyczyn przebarwień.

fugi jak czyścić

Potrzebne materiały

– Wiadro: Wiadro z wodą to świetny sposób na wymieszanie roztworu czyszczącego.

– Roztwór czyszczący: To jest to, co pomoże usunąć brud z Twojej fugi. Możesz zrobić swój własny roztwór czyszczący łącząc wodę i środek do czyszczenia fug.

– Środek do czyszczenia fug: To jest to, czego użyjesz do czyszczenia swojej fugi.

– Gąbka: Użyj jej do nałożenia roztworu czyszczącego na fugę

– Gumowe rękawiczki: Upewnij się, że używasz ich podczas pracy z ostrymi chemikaliami do czyszczenia.

Krok 1: Przygotuj fugę

Zanim zaczniesz czyścić, będziesz chciał przygotować fugę do czyszczenia. To sprawi, że proces czyszczenia będzie znacznie łatwiejszy i mniej prawdopodobne, że przypadkowo uszkodzisz swoje płytki. Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić jest usunięcie wszelkich luźnych zanieczyszczeń. Możesz użyć sztywnej szczotki lub szczoteczki do zębów, aby delikatnie wyczyścić luźny brud. Następnie należy zastosować roztwór czyszczący do fug. Możesz użyć roztworu do czyszczenia fug lub słabego roztworu czyszczącego; oba zrobią sztuczkę.

jak czyscic fugi

Krok 2: Nałóż środek czyszczący

Kiedy już przygotujesz fugę, nadszedł czas, aby zastosować roztwór czyszczący. Chcesz zastosować rozwiązanie do wszystkich fug, w tym fug między płytkami i fug wokół płytek. Upewnij się, że nie stosujesz roztworu czyszczącego do płytek, tylko do fugi. W zależności od siły roztworu czyszczącego, można również chcieć, aby roztwór czyszczący usiadł na kilka minut. To pozwoli mu pracować lepiej i sprawi, że będzie łatwiejszy do usunięcia.

jak wyczyścić fugę

Krok 3: Szoruj fugę

Po zastosowaniu roztworu czyszczącego, będziesz chciał wyszorować fugę, aby rozbić brud. Możesz użyć szorowarki do fug, aby rozbić brud i usunąć go z fug. Szorować fugę w małych sekcjach, więc nie skończyć z patchy fugi. Będziesz chciał szorować fugę w ruchu tam i z powrotem, więc nie skończysz popychając brud i zanieczyszczenia dalej do fugi.

Krok 4: Wypłucz fugę

Chcesz wypłukać roztwór czyszczący po wyszorowaniu fugi. Możesz użyć tego samego wiadra, którego użyłeś do wymieszania roztworu czyszczącego, aby go wypłukać. Upewnij się, że woda leje się powoli, więc nie skończysz zalewając swoje płytki. Możesz również użyć węża do czyszczenia fug, aby wypłukać roztwór czyszczący.

Krok 5: Zastosuj uszczelniacz

Teraz, gdy już wyczyściłeś fugę i usunąłeś brud, chcesz ją uszczelnić, aby zapobiec ponownemu odbarwieniu. To również sprawi, że fuga będzie bardziej trwała, więc jest mniej prawdopodobne, że ulegnie uszkodzeniu. Upewnij się, że używasz uszczelniacza do fug, który jest odpowiedni dla roztworu czyszczącego, którego użyłeś. Istnieją różne rodzaje uszczelniaczy, więc upewnij się, że używasz tego, który jest zalecany dla twojego środka czyszczącego.

Krok 6: Zastosuj środek do wybielania fug.

Istnieją środki wybielające fugę, których możesz użyć, aby Twoja fuga wyglądała na bielszą i czystszą. Te środki wybielające pomogą usunąć zażółcenie spowodowane brudem, zapobiegając ponownemu odbarwieniu fugi. Możesz użyć środka do wybielania fug, aby przywrócić im biel i sprawić, że znów będą wyglądały jak nowe.

Krok 7: Wypłucz fugę

Po uszczelnieniu fugi, chcesz ją wypłukać. Możesz użyć tego samego wiadra, którego użyłeś do wymieszania roztworu czyszczącego, aby wypłukać fugę. Wlej wodę powoli, więc nie skończysz zalewając swoje płytki. Możesz również użyć węża do czyszczenia fug, aby wypłukać fugę. Upewnij się, że wypłukałeś fugę całkowicie, więc nie pozostał po niej żaden uszczelniacz.

Krok 8: Uszczelnij fugę

Teraz, gdy oczyściłeś fugę i zastosowałeś uszczelniacz, chcesz ponownie uszczelnić fugę. To zapobiegnie brud z dostaniem się do fugi i odbarwienia go ponownie. Upewnij się, że używasz tego samego uszczelniacza, jak w kroku 5. Zapewni to, że fuga pozostaje czysta i zapobiega jej ponownemu odbarwieniu.

jak wyczyscic fugi z plytek

Wnioski

Teraz, gdy wykonałeś te 8 prostych kroków, Twoja fuga powinna być znów czysta i biała! Jeśli chcesz przywrócić oryginalny wygląd swoich płytek, możesz spróbować wykonać te kroki. Te kroki pomogą Ci oczyścić i przywrócić fugę do jej oryginalnego białego koloru. Fuga może łatwo ulec zabarwieniu przez takie rzeczy jak jedzenie, kosmetyki, zabawki dzieci i zwierzęta domowe. Te rzeczy mogą trwale odbarwić fugę, pozostawiając ją brudną i nieatrakcyjną. Postępując zgodnie z krokami podanymi w tym artykule, możesz sprawić, że Twoja fuga znów będzie wyglądać jak nowa. Sprawdź jak Wybieramy białą niebrudzącą fugę do łazienki

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − pięć =