Jakie efekty daje dobry krem nawilżający?

Podstawowy kosmetyk dla każdej cery to krem nawilżający. Jest to taki rodzaj kremu, który można, a nawet powinno się stosować codziennie. Czy wiesz, jakie jest jego główne zadanie i jakie spełnia funkcje?

Skóra wymaga nawilżania cały rok

Zależnie od tego, jaki masz rodzaj cery, potrzebujesz kremu nawilżającego przez cały rok. Czy wiesz co daje krem nawilżający? Przede wszystkim jest to ochrona przed pojawieniem się zmarszczek, po drugie ulga dla skóry odwodnionej, a czasami zabezpieczenie przed parowaniem wilgoci ze skóry. Czy wiesz, dlaczego nawilżanie skóry jest takie ważne? Musisz wiedzieć, że nasze ciało składa się w 70% z wody, która decyduje o jego prawidłowym funkcjonowaniu. Nawilżenia i nawodnienie skóry decydują nie tylko o jej wyglądzie, ale także o sprawnym funkcjonowaniu. Jeśli bariera hydrolipidowa działa dobrze, to skóra jest chroniona przed szkodliwymi czynnikami. Chroni ona narządy wewnętrzne przed wnikaniem drobnoustrojów, a poza tym zatrzymuje wodę i daje fotoochronę. Dlatego dobry krem nawilżający powinien wzmacniać barierę hydrolipidową. Jakie są objawy odwodnione j skóry? Taka skóra jest przesuszona, ściągnięta, może swędzieć i być zaczerwieniona. Poza tym gdy skóra nie jest elastyczna, zmarszczki mogą pojawiać się szybciej.

Jakich składników szukać w kremach nawilżających?

Jednym z bardziej znanych składników w kremach nawilżających jest kwas hialuronowy, którego działanie zostało szeroko przebadane i jest on bardzo skuteczny, a jednocześnie delikatny. Może występować pod różną postacią w kosmetykach. W postaci wysokocząsteczkowej, tworzy na powierzchni skóry ochronny film, a także wygładza ją i zapobiega parowaniu wody przez skórę. Druga postać, czyli drobnocząsteczkowa, wnika głęboko w skórę i poprawia jej nawilżenie oraz jędrność. Ten dobroczynny kwas przede wszystkim wiąże duże ilości wody, a także pobudza produkcję włókien kolagenowych. Wypełnia płytkie zmarszczki, a także ma właściwości regeneracyjne. Jakie inne składniki także nawilżają skórę? Często spotyka się w kremach wodę termalną, glicerynę,  ceramidy, alantoinę, mocznik lub masło shea.

Jakiego kremu nawilżającego potrzebuje dokładnie moja cera?

Wszystko zależy od tego, jaki dokładnie masz typ cery. Jeśli Twoja cera jest odwodniona i sucha, wtedy wybieraj bogate formuły, które będą mocno ją nawilżać. Gdy masz cerę tłustą lub mieszana, wybieraj lżejszy krem, także w postaci żelu lub fluidu. Z kolei kosmetyki z kwasem hialuronowym można stosować do każdego typu cery. Jeśli masz problemy z trądzikiem lub stanami zapalnymi, wybieraj kremy działające antybakteryjnie. W problemach z niejednolitym kolorytem lub utratą blasku, sprawdzi się z kolei witamina C, która jest nazywana witaminą młodości i jest silnym antyoksydantem. Dla kobiet, które codziennie się malują, idealny będzie krem w fluidzie. Staraj się wybierać kremy, które mają kompleksowe działanie i wiele składników takich jak nawilżające, matujące i filtry ochronny. Jeśli chcesz nawilżać skórę i opóźnić procesy starzenia, to podstawowe zadanie to ochrona przed słońcem, bo to ono jest odpowiedzialne w 80% za oznaki starzenia się skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =