Mieszkanie dla singla — czym się kierować przy wyborze?

Rosnąca liczba ofert lokali o niewielkiej powierzchni wydaje się odpowiedzią na potrzeby singli. Osoby mieszkające w pojedynkę stanowią coraz silniejszą grupę społeczną o specyficznych oczekiwaniach. Jakie parametry powinno posiadać lokum przeznaczone dla jednego mieszkańca? Czym kierować się przy wyborze? Przedstawiamy poradnik, w którym wyjaśnimy najważniejsze kwestie. Zapraszamy do lektury!

Jak dobrać metraż mieszkania?

Punktem wyjścia do formowania decyzji o zakupie lokalu jest metraż. Oferta mieszkań we Wrocławiu i pozostałych dużych miastach w Polsce pozwala singlom wybierać spośród wielu konfiguracji powierzchni i układu pomieszczeń. Czy zastanawiałeś się, jaka przestrzeń będzie dla Ciebie odpowiednia?

Osoby korzystające z lokalu w pojedynkę stawiają przeważnie na nieruchomości z metrażem w granicach od 25 do 45 m2. Niewielkie wymiary pomieszczeń gwarantują utrzymanie kosztów zakupowych i eksploatacyjnych na rozsądnym poziomie.

Oferta mieszkań typu kawalerka cieszy się szczególnym zainteresowaniem w dużych aglomeracjach. Jeśli większość swojego czasu spędzasz poza domem, często spożywasz posiłki w restauracjach lub zamawiasz je z dowozem do mieszkania i nie przyjmujesz wielu gości, prawdopodobnie nie potrzebujesz dużej kuchni czy salonu. Lepiej zainwestować w lokal o niewielkiej powierzchni, który łatwiej utrzymać, wynająć i sprzedać na rynku wtórnym.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każda osoba wpisuje się w obraz typowego singla. Praca w modelu home office lub pasja do majsterkowania to jedne z wielu czynników, jakie przemawiają za zakupem mieszkania o większej powierzchni. Wybór konkretnego metrażu jest więc kwestią indywidualną i wymaga rzetelnej oceny własnych potrzeb i możliwości.

Jak wybrać właściwą lokalizację?

Wiesz już, jak dużo przestrzeni będziesz potrzebował? Najwyższa pora zastanowić się nad usytuowaniem osiedla. Przed dokonaniem zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego dokładnie zweryfikuj ofertę pod kątem:

  • bliskości terenów rekreacyjnych,
  • lokalizacji sieci komunikacyjnej,
  • obecności punktów handlowo — usługowych.

Chcesz odpocząć od miejskiego zgiełku po pracy? Sprawdź inwestycje deweloperskie powstające na obrzeżach aglomeracji. A może wolisz pozostać całkowicie niezależny od środków transportu i preferujesz przemieszczanie się piechotą lub rowerem? Wówczas wybierz mieszkanie bliżej centrum.

Bez względu na to, czy wolisz zamieszkać w zacisznej części miasta, czy w jego sercu, postaw na sprawdzonego, doświadczonego dewelopera, który oferuje komfortowe mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach. Wejdź na stronę Lokum Deweloper i poznaj najnowsze oferty mieszkań w stolicach województwa dolnośląskiego i małopolskiego.

Rynek pierwotny czy wtórny — na co się zdecydować?

Zastanawiasz się, czy lepiej wybrać niewielki lokal z rynku wtórnego, czy inwestować w nieruchomość od dewelopera? Poznaj wskazówki, które ułatwią podjęcie lepszej decyzji!

Przewagę rynku pierwotnego widać wyraźnie na kilku płaszczyznach:

  • jakość techniczna,
  • potencjał inwestycyjny,
  • nowoczesne udogodnienia,
  • swoboda aranżacji.

Nowe mieszkania we Wrocławiu wyróżniają się funkcjonalnym układem pomieszczeń i powstają zgodnie ze współczesnymi trendami architektonicznymi. Jeśli zatem planujesz zakup lokalu na własność, postaw na ofertę od dewelopera. Zyskasz bezpieczeństwo i elastyczność przy wykończeniu wnętrza.

Sprawdź aktualne propozycje firmy Lokum Deweloper. Skontaktuj się ze specjalistami, którzy pomogą dobrać lokal do Twoich indywidualnych oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =