Kiedy stosuje się leczenie kanałowe zębów?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Dbałość o higienę jamy ustnej oraz systematyczne wizyty u stomatologa, pozwalają kontrolować stan zębów i skutecznie reagować w przypadku pojawienia się próchnicy. Niestety, nie każdemu ubytkowi jesteśmy w stanie zapobiec, a gdy zbyt długo czekamy na umówienie wizyty u specjalisty, może dojść do zapalenia miazgi zęba. W takim przypadku jedynym sposobem na zachowanie własnego zęba jest leczenie kanałowe. Podpowiadamy, na czym polega i kiedy niezbędny okazuje się leczenie endodontyczne.

Czym jest leczenie kanałowe zęba?

Leczenie endodontyczne wykonywane jest w sytuacji nieodwracalnego uszkodzenia miazgi oraz stanu zapalnego wokół zęba. Polega na usunięciu tkanki z komory miazgi oraz kanału, wyczyszczeniu i dezynfekcji kanału zębowego, a następnie na zabezpieczeniu leczonych miejsc. Zabieg wykonywany jest bardzo dokładnie, gdyż tylko wtedy w pełni skuteczne będzie leczenie kanałowe. Warszawa jest miastem, w którym specjaliści dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, precyzyjnie usuną wszystkie zmiany zapalne oraz profesjonalnie zabezpieczą zęba. Ponadto empatyczny personel zadba o komfort pacjenta, podając przed zabiegiem znieczulenie miejscowe, aby cały proces był całkowicie bezbolesny.

Kiedy zgłosić się na leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe Warszawa zęba staje się niezbędne, gdy czynniki drażniące, doprowadzają do stanu zapalnego miazgi, a w konsekwencji do jej obumarcia. Aby uniknąć usunięcia zęba, należy zgłosić się do specjalisty, gdy występuje:

– duży ubytek w zębie,

– zapalenie lub martwica miazgi,

– uraz zęba – złamania, zwichnięcia,

– wtórne leczenie kanałowe,

– zmiany widoczne na zdjęciu RTG, dotyczące wierzchołka korzenia.

Należy pamiętać, że nie wszystkie symptomy są widoczne na pierwszy rzut oka. Tylko specjalista jest w stanie wskazać, czy ząb wymaga leczenia, również ortodonta Warszawa Bemowo jest miejscem, gdzie wszyscy lekarze, wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny, wykonają pełną diagnostykę jamy ustnej oraz wskażą plan leczenia.

Jakie objawy wskazują na konieczność leczenia endodontycznego? Leczenie kanałowe Warszawa

Najczęstszym objawem, który jest pierwszą wskazówką do leczenia kanałowego, jest trudny do zniesienia ból w okolicy zęba. Ból jest samoistny, utrudnia jedzenie, wybudza ze snu oraz promieniuje do ucha i skroni. Oprócz objawów bólowych, u pacjentów występuje również przetoka, która jest zmianą ropną na dziąśle, wskazującą, że doszło do infekcji. Czynnikiem wskazującym na leczenia kanałowe jest również zmiana koloru zęba i dziąsła na szary, ze względu na zmianę poziomu ukrwienia. Ponadto ząb zajęty stanem zapalnym, może powodować zaczerwienienie i nadwrażliwość dziąseł, poprzez próbę pozbycia się toksyn. Opuchnięte dziąsła i wysięk ropny są również częstym objawem wskazującym na leczenie kanałowe. Warszawa jest miastem, w którym lekarze dentyści jako symptomy zapalenia miazgi, wskazują głębokie ubytki i ruchomość zęba. Wykorzystując badanie rentgenowskie, diagnozują poziom próchnicy i w razie konieczności, kierują na leczenie endodentyczne wykonywane przy użyciu mikroskopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + dziewiętnaście =