Początki w pracy dla opiekunek w Niemczech

Być może się zastanawiałaś, w jaki sposób dorobić sobie do emerytury, czy zarobić pieniądze na wielki wydatek taki jak remont, czy wesele córki. Dobre zarobki w Polsce wymagają też wielu umiejętności, zazwyczaj związanych z branżą IT. Czy da się w takim razie w ogóle zarobić przyzwoite pieniądze bez doświadczenia we współczesnych branżach?

Z pewnością słyszałaś o pracy w opiece w Niemczech, polegającej na opiece nad seniorami. Wymagania są dość niskie jak na wysokość wynagrodzenia. Oczekiwane są przede wszystkim kompetencje miękkie: czyli cierpliwość do pacjenta, wyrozumiałość i empatia. Ponieważ opieka dotyczy niemieckich seniorów, wymagana jest znajomość języka niemieckiego. Wynagrodzenie zależy od stopnia znajomości języka oraz od agencji, w której opiekunka się znajduje. Agencja Veritas posiada jedne z najatrakcyjniejszych ofert pracy w opiece w Niemczech na rynku. Za poziom komunikatywny oferujemy zazwyczaj ok. 1600 euro netto miesięcznie. Za biegłość w języku niemieckim można otrzymać nawet 2000 euro netto. Stawki oczywiście dotyczą opieki nad jedną osobą.

Chcę pracę w opiece w Niemczech! Jak zacząć?

Zanim wyślesz do wybranej agencji zgłoszenie, warto dowiedzieć się przynajmniej podstaw o pracy dla opiekunek w Niemczech. Opiekunka wyjeżdża do osoby starszej i schorowanej, która nie potrafi już samodzielnie funkcjonować na co dzień. Z tego powodu niektórzy seniorzy mogą bywać nieprzyjemni, bo tylko częściowa lub całkowity brak sprawności jest dla nich powodem do wstydu. Trzeba wspomóc ich w dbaniu o higienę osobistą, czasem trzeba pomóc w przebraniu się, transferze, podeprzeć podczas wstawania czy siadania. Należy też zająć się domem, ugotować i czasem posprzątać. Z reguły zakupy robi opiekunka, ale niekiedy zdarza się, że kwestię zakupów przejmuje rodzina podopiecznego.

Teraz już wiesz, na czym polega praca w opiece w Niemczech. Jeśli nadal uważasz, że ta praca może być dla Ciebie, przejdźmy do kwestii formalnych.

Ofert pracy jest w internecie mnóstwo, więc aby zawęzić poszukiwania, dobrze jest się zdecydować na konkretną agencję. Veritas ma już kilkuletnie doświadczenie w branży i ze szczególną dbałością podchodzi do warunków pracy opiekunek. Zapewniamy opiekę koordynatora, z którym panie zawsze mogą się skontaktować, gdy przebywają na zleceniu. Nie są więc pozostawione same sobie. Chroni je też umowa, zawsze przedkładana po polsku, więc panie nie muszą się martwić, że nie zrozumieją jakiegoś zapisu, który zostanie wykorzystany przeciwko nim. O formalności też nie muszą się martwić – wszystkie dopinane są przez pracowników agencji. Odprowadzamy składki, pomagamy w wyrabianiu karty EKUZ oraz formularza A1. Transport jest opłacany przez firmę – nasz kierowca odbiera opiekunki spod drzwi ich domów i zawozi pod drzwi podopiecznego.

Prześlij do nas swoje zgłoszenie telefonicznie lub przez formularz na stronie. Zaprosimy Cię na rozmowę, a gdy przebiegnie ona pozytywnie, dostaniesz do podpisania umowę. Wtedy rozpoczynasz pracę dla opiekunek w Niemczech. Skontaktuj się z nami: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × trzy =