W czym może pomóc ginekolog, kiedy warto iść do ginekologa?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Niektóre kobiety stronią od wizyty u ginekologa do czasu, aż nie pojawią się jakieś nieprzyjemne objawy ze strony narządów rodnych. Profilaktyka jest najważniejsza. O pierwszej wizycie u ginekologa warto pomyśleć już po wystąpieniu miesiączki. Regularne wizyty są istotne po rozpoczęciu współżycia seksualnego. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Systematyczne badania kontrolne pozwalają na wykrycie nieprawidłowości we wczesnym stadium, co umożliwia uchronienie się przed rozwojem poważnych schorzeń, długotrwałym i uciążliwym leczeniem.

Kiedy jest czas na wizytę u ginekologa?

Dla niektórych kobiet wizyta u ginekologa może być czymś wstydliwym. Warto jednak traktować to jak wizytę kontrolną u dentysty. Niestety niektóre pani zwlekają z odwiedzeniem ginekologa nawet w przypadku odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów ze strony miejsc intymnych. Zdarzają się także przypadki pań, które odwiedzają ginekologa po raz pierwszy w swoim życiu dopiero po zajściu w ciążę. Warto od razu zaznaczyć, że profilaktyka ginekologiczna jest wskazana nawet w przypadku kobiet niewspółżyjących. Jeżeli partnerzy zamierzają starać się o powiększenie rodziny, to również warto odwiedzić ginekologa. Zostaną wykonane niezbędne badania kontrolne. Do jego gabinetu zaleca się przyjść przy braku ciąży pomimo rocznych starań o Poczęcie. Przy regularnym uprawianiu seksu powinno dojść do zapłodnienia w ciągu kilku miesięcy. Jeśli tak nie jest, to świadczy to zwykle o jakichś nieprawidłowościach. Należy rozpocząć diagnostykę niepłodności i wdrożyć odpowiednie leczenie. Do ginekologa kobiety udają się także w celu uzyskania doradztwa antykoncepcyjnego.

Na co można liczyć w gabinecie ginekologicznym?

W gabinecie ginekologicznym wykonuje się między innymi badanie USG. Za jego pomocą możliwe staje się wykrycie rozmaitych nieprawidłowości typu torbiele i cysty, mięśniaki macicy, endometrioza. Na podstawie badania ultrasonograficznego ginekolog jest w stanie zdiagnozować zespół policystycznych jajników, łzy nowotworowe, wady rozwojowe płodu. Wykrywa się także ciążę pozamaciczną, różne nieprawidłowości w anatomii narządu miednicy. Wyróżnia się USG ginekologiczne i ciąży. Jeśli kobieta zaobserwuje u siebie różne niepokojące objawy ze strony narządów rodnych, nawet nie powinna zwlekać z wizytą u specjalisty. Można liczyć na kompleksowe prowadzenie ciąży od poczęcia aż po rozwiązanie. Ginekolog Katowice może przeprowadzić nawet rozmaite zabiegi dotyczące ginekologii estetycznej, co ma na celu poprawienie wyglądu miejsc intymnych. Możliwe staje się przywrócenie intensywności doznań podczas zbliżeń z partnerem, co pozwoli poczuć się jak przed porodem lub przekwitaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × trzy =