Jakie są niezbędne akcesoria do wypieków?

Uwielbiasz piec i szukasz nowych przyborów do pieczenia, a może dopiero rozpoczynasz fascynującą przygodę z cukiernictwem? Zastanawiasz się, co jest niezbędne do stworzenia smacznych i apetycznych wypieków? Poniżej podpowiadamy, jakie akcesoria są potrzebne do pieczenia.

Stolnice silikonowe i drewniane

Ugniatanie, wałkowanie, zagniatanie, a także porcjowanie ciasta wymaga zastosowania odpowiedniej podstawy. W tym celu niezbędna okazuje się stolnica, czyli deska otoczona z trzech stron listwami. Powinna ona zostać wykonana z wysokiej jakości materiałów zapewniających higieniczne i łatwe wyrabianie ciasta. W sprzedaży można znaleźć stolnice silikonowe oraz drewniane. Czym się one różnią i jak wyglądają? Aby się tego dowiedzieć, warto zajrzeć do sklepu internetowego Radochy Gospochy.

Formy i blachy do ciast

Żeby ciasto miało elegancki kształt i prezentowało się apetycznie, konieczne okazuje się zastosowanie odpowiednich blach i form. Bez nich nie jest możliwe upieczenie żadnego wypieku. Ważne, aby zostały one wykonane z wysokiej jakości tworzyw. Przykładem okazują się modele wyprodukowane ze stali węglowej z powłoką non-stick zapobiegającą przywieraniu.

W Radochy Gospochy znajdziesz tradycyjną prostokątną blachę do ciasta, tortownicę, keksówkę, formę do tatry lub pizzy, blaszkę ze wgłębieniami do babeczek oraz muffinek, a także formę do pasztetu. Wśród blach i form do pieczenia nie może zabraknąć tej to wypieku tradycyjnej babki, a także małych foremek i wykrawaczek do ciasteczek oraz pierniczków.

Sitko lub durszlak metalowy z rączką

Staranne przesianie mąki wymaga zastosowania właściwego sitka. Dlatego musi być ono wykonane z pierwszej klasy materiałów wytrzymałych na odkształcenia i przebarwienia. Przykładem takiego niezawodnego przyboru do pieczenia okazuje się dostępny w sklepie internetowym Radochy Gospochy durszlak metalowy z rączką. Służy on do przesiewania mąki, cukru pudru lub innego sypkiego składnika.

Wałek kuchenny

Do urobienia wielu ciast, niezbędny okazuje się wałek kuchenny. Najlepszy będzie wykonany z drewna z wyprofilowanymi rączkami. Można również zaopatrzyć się w model silikonowy w szczególności, gdy stosujesz stolnicę silikonową. W sklepie Radochy Gospochy dostępne są zarówno pojedyncze elementy, jak i zestawy składające się ze stolnicy, wałka, a także pędzelka oraz łopatki.

Przybory do ucierania i mieszania ciasta

Kompletując akcesoria do wypieków, nie możesz zapomnieć o łyżkach do mieszania i tłuczku do ucierania ciasta. Powinny one być wykonane z solidnych materiałów takich jak drewno, silikon lub sztuczne tworzywo. Ponadto niezbędna okazuje się trzepaczka – ubijaczka. Idealnie sprawdzi się ta wykonana ze stali nierdzewnej.

Akcesoria do tworzenia dekoracji

Wykonanie apetycznych ozdób na tortach, mazurkach, babeczkach, pierniczkach lub na ciasteczkach wymaga użycia odpowiednich przyborów. Niezbędne okazują się tu dekoratory, rękawy cukiernicze, pędzelki oraz inne tego typu elementy. Pomocne są również rozmaite łopatki, łyżeczki lub nożyki umożliwiające zrobienie fantazyjnych ozdób na wypiekach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 10 =