Jak działa skup samochodów powypadkowych?

Stacje demontażu pojazdów to bardzo istotne miejsca z punktu widzenia kierowców. Pomagają one bowiem w zezłomowaniu uszkodzonych samochodów, a jednocześnie dostarczają bardzo tanie produkty zamienne. Jak i kiedy skorzystać z ich oferty? Przyjrzyjmy się tym kwestiom z bliska.

Czym zajmuje się skup aut powypadkowych?

Podstawą jego działalności jest nabywanie nienadających się do dalszej eksploatacji maszyn. W ten sposób pozyskuje się wciąż przydatne części, a resztę przeznacza do bezpiecznego – i legalnego – zezłomowania. Skup aut powypadkowych przyjmuje praktycznie każdy model, markę oraz rocznik. Najbardziej liczy się ich waga. Rozliczenie z klientem następuje właśnie na podstawie liczby kilogramów. Warto mieć na uwadze, że masa dostarczonego samochodu musi wynosić przynajmniej 90% wartości określonej w karcie pojazdu. W przeciwnym wypadku od ostatecznej ceny odejmuje się określoną kwotę.

Ile w sumie można zarobić na sprzedaży auta powypadkowego w Poznaniu? To zależy od danej stacji demontażu. Najkorzystniejszym cennikiem w regionie wyróżnia się marka Scrabcar. Prowadzony przez nią skup zapewnia darmowy transport używanego samochodu ze wskazanego przez klientów adresu, a także płatność gotówką na miejscu. Z tych powodów zyskała opinię zaufanego partnera w Poznaniu i okolicach.

Co trzeba wziąć ze sobą do skupu aut powypadkowych w Poznaniu?

Legalnie działające punkty przyjmują pojazdy tylko po dostarczeniu wymaganych przez prawo dokumentów. Należą do nich:

– dowód rejestracyjny,

– karta pojazdu,

– czytelny numer VIN,

– tablice rejestracyjne.

Zdarza się, że samochód przeznaczony do zezłomowania nie został przerejestrowany. Skup aut powypadkowych Poznań ma wówczas obowiązek poprosić o umowę kupna-sprzedaży.

Na tej podstawie zostaną wydane zaświadczenia oczekiwane przez samochodowe Towarzystwa Ubezpieczeniowe, a także wniosek o wyrejestrowanie.

Nie tylko zakup, ale też sprzedaż używanych części samochodowych

Komponenty nadające się do dalszego użytkowania nie lądują na śmietniku. Skup w Poznaniu prowadzi jednocześnie sklep, który dostarcza niektóre elementy ze zniszczonych maszyn. To m.in. lusterka boczne, reflektory, zderzaki, alufelgi, osprzęt silnika, uchwyty czy tłumiki. Praktycznie wszystko, co stosunkowo szybko zużywa się nawet w nowych autach.

Dlaczego sprzedaż używanych części samochodowych cieszy się tak dużą popularnością? Ponieważ jest to sposób na zdobycie niezbędnych produktów w okazyjnie niskiej cenie. Lepiej postawić na elementy z drugiej ręki niż polegać na tanich zamiennikach, które nie zawsze spełniają normy.

Poza tym wszystkim profesjonalne firmy, takie jak Scrabcar, udzielają kilkudniowej gwarancji rozruchowej. Sprzedaż używanych części samochodowych jest więc bezpieczną opcją z uwagi na niskie ryzyko zakupu niesprawnego sprzętu.

W związku z tym wszystkim warto pozbyć się swojego uszkodzonego samochodu, aby otrzymać za niego przyzwoitą kwotę, a jednocześnie poszukać w skupie auto powypadkowych w Poznaniu elementów do nowego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dwanaście =