Jak odgrodzić się od sąsiada na balkonie? Najlepsze rozwiązania

Kiedy mieszkamy w bloku, sąsiadów najczęściej mamy nad sobą i obok siebie. Marzeniem każdego byłoby uchronić się od ciekawskim spojrzeń sąsiadów relaksując się na balkonie, lub po prostu zachować odrobinę prywatności. Co możemy zatem zrobić, aby osłonić się od sąsiadów i jak odgrodzić balkon od sąsiada? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Balkon w bloku – jak odgrodzić się od sąsiadów

Nie każdy ma możliwość wybudowania sobie dużej posiadłości z ogrodem, która pozwoli nam na całkowitą prywatność, ogrodzenie posesji i zasadzenia dużej ilości drzew, tak by móc się osłonić przed wzrokiem sąsiadów. Jeśli dysponujemy mieszkaniem w bloku, może być nieco trudniej, ale nic straconego! Istnieją bowiem sposoby na to jak odgrodzić balkon od sąsiada. Balkon, lub taras w bloku może być dla nas namiastka ogrodu i możemy zastosować kilka pomysłów na zasłonięcie balkonu. Naszym zamiarem jest przecież stworzenie klimatycznego, intymnego i prywatnego zakątka, na którym będziemy mogli się swobodnie czuć i relaksować. Ponad to, ogrodzenie balkonu, może być kreatywnym sposobem na ozdobienie naszego balkonu, co pozwoli na pomysłowość i oryginalność. Warto również zwrócić uwagę na co pozwala nam wspólnota mieszkaniowa i dowiedzieć się do czego możemy się skłonić, a czego nam nie będzie wolno zrobić na balkonie, aby osłonić się od sąsiadów. Poniżej znajdziemy kilka inspiracji na to jak ogrodzić balkon od sąsiada, które będą nieinwazyjne i w dobrym guście.

jak odgrodzić się od sąsiadów

Kwietniki – pomysł na odgrodzenie balkonu od sąsiada

Rośliny stanowią źródło wielu pozytywnych skutków dla ludzi, dostarczają tlenu, cieszą oczy swoją zielenią sprawiają, że otoczenie staje się przyjemne i przyjazne, a niektóre odmiany i gatunki wchłaniają nawet szkodliwe substancje, kurz i spaliny. Dlatego zastosowanie roślinności to doskonały pomysł na zasłonięcie balkonu. Mamy do wyboru:

  • kwietniki – które były bardzo popularne już w latach 70 i obecnie cieszą się znów wielkim zainteresowaniem osób, które chcą na swym balkonie stworzyć intymność i prywatność. W dzisiejszych czasach, mamy możliwości kupienia różnorakich kwietników w wersjach nowoczesnych, jak i bardziej retro. Wszytko w zależności od tego jakie chcemy mieć kwiaty na balkonie i w jakim stylu chcemy go urządzić. Kwietniki na balkonie dają spore możliwości by zasłonić balkon. Być może…będzie to również motywacja dla nas na założenie małej plantacji ziół, lub roślin hodowlanych? Możliwości jest wiele, a gęste ustawienie kwietników na balkonie, jest jednym ze sposobów, jak odgrodzić taras od sąsiada.
  • Innym pomysłem na zastosowanie roślinności, by odgrodzić balkon od sąsiada są kaskady roślinne. Kaskady, to wiszące, rozłożyste rośliny w doniczkach, które zawieszone są w skupisku. Warto powiesić je gęsto, by stworzyć pewnego rodzaju ściankę na balkon. Kaskady roślinne wiszące, to swego rodzaju osłona na balkon, która uchroni nas przed wzrokiem sąsiadów. Do tego rodzaju osłony na balkon w bloku, powinniśmy zastosować rośliny wiszące. Idealnie sprawdzą się tutaj trzykrotki, epipremnum i philodendron, a także surfinie, starzec zwisający i monstera monkey mask, czy też scindapsus pstry.

Jak zasłonić się na balkonie

Parawan na balkon to świetny sposób, by odgrodzić balkon od balkonu sąsiada.

Osłona na balkon w bloku, pozwala nam na swobodne korzystanie z niego i bezpieczne wypoczywanie. Niekiedy nie chcemy by sąsiedzi widzieli wszystko. Co mamy na stole, jaki napój akurat pijemy, czy jakie posiłki spożywamy, ani ile razy wychodzimy na papierosa. Nie chcemy być oceniani i nie chcemy pokazywać naszego prywattnego życia sąsiadom, dlatego warto pomyśleć o parawanie na balkon, jako o kolejnym pomyśle na zasłonięcie balkonu. Piękne parawany wykonane ze sklejki, drewna, czy tworzywa mogą okazać się bardzo atrakcyjnym, klasycznym rozwiązaniem. Parawan na balkon, gwarantuje komfort, a jego największą zaletą jest zabezpieczenie przed wiatrem, lub silnym słońcem, a także zacinającym z boku lub z przodu deszczem. Dzięki niemu możemy się w pełni relaksować na własnym balkonie i korzystać z niego bez obaw o podglądających sąsiadów.

odgrodzenie balkonu

Jak zasłonić się na balkonie?

Wiemy już, że świetnym sposobem na to jak odgrodzić balkon od sąsiada, jest roślinność. Kaskady kwiatowe, a także doniczki i pergole, to świetny pomysł na zasłonięcie balkonu. Pamiętajmy również, że istnieje jeszcze coś takiego jak mata bambusowa, która świetnie sprawdzi się w roli osłony na balkon w bloku. To bardzo szybki sposób na osłonięcie balkonu i nie wymaga zaawansowanej konstrukcji i wiele pracy podczas jej założenia. Zależnie od tego jaką mamy potrzebę, możemy albo zasłonić jedynie wolną przestrzeń między szczebelkami balkonu, lub użyć wyższej maty, która pozwoli na osłonięcie balkonu z obu stron na wyższych partiach. Jest to naturalny materiał, który będzie przyjazny dla nas, stworzy miłą atmosferę naturalności. Można go oczywiście jeszcze dodatkowo ozdobić dowolnie lampkami dekoracyjnymi, uzupełnić balkon o roślinność i trawy, abyśmy poczuli się komfortowo i doskonale w naturalnym otoczeniu.

Jak zasłonić się przed sąsiadami? Boczna osłona balkonu i tarasu

Aby stworzyć intymność na balkonie w bloku, możemy również posłużyć się boczną osłoną balkonu. Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą całkowicie przysłonić swój balkon na całej jego wysokości. Dzięki takiej osłonie możemy skutecznie zasłonić nasz balkon przed sąsiadami. Jest to rodzaj osłony pełnej, która zbudowana może być z dekoracyjnych lub dociętych paneli. Taką osłonę boczną możemy również ozdobić dodatkowo kratownicą, a na niej zawiesić kwiaty. Osłona boczna to nie tylko zasłona przed sąsiadami, to również ochrona przed różnego rodzaju warunkami atmosferycznymi. Osłona boczna będzie dawać cień w upalne dni, a podczas zacinającego deszczu chronić nas i nasz balkon. Dodatkowo przed promieniami mogą zostać osłonięte ozdobne elementy balkonu. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy zasłonić balkon przed sąsiadami na stałe.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =