Pierwsza podróż do Azji – jaki kierunek wybrać?

Prawdziwi podróżnicy pragną odwiedzić możliwe jak największą liczbę miejsc. Nie straszne im długie podróże, jeśli dzięki nim dotrą do najdalszych zakątków świata. Zmiana kontynentu i strefy czasowej to także żaden problem – poznanie innej kultury i zobaczenie czegoś nowego jest tego warte! Niezależnie od tego, czy jesteś backpackerem, czy fanem zorganizowanych wyjazdów, jeśli kochasz podróże, z pewnością Azja jest na liście miejsc, które musisz odwiedzić. Sprawdź, gdzie najlepiej wybrać się za pierwszym razem i czego spodziewać się po danym, azjatyckim regionie.

Azja – największy kontynent na Ziemi

Często najdalsze zakątki świata wydają nam się najciekawszymi, a obce, zupełnie odmienne od rodzimej, kultury niezwykle intrygujące. Jest też tak w przypadku Azji! Z uwagi na to, że jest największym kontynentem na Ziemi, na jej terenie żyje wiele społeczności o różnych tożsamościach, wyznaniach i kulturach. Zwiedzenie całej Azji wydaje się wręcz niemożliwe, a na pewno nie w czasie jednej podróży. Wybierając się na wschód, warto zacząć od podstaw – przyjaznej turystom Tajlandii i gościnnego Wietnamu.

Raj nie tylko dla wczasowiczów – Tajlandia

W Azji znaleźć można wiele miejsc, które są wyjątkowo przychylnie nastawione do turystów. Głównym tego powodem jest fakt, że niektóre jej kraje utrzymują się w dużej mierze właśnie z turystyki. Tajlandia zalicza się do jednego z tych państw. Cieszy się ona niezwykłą popularnością wśród wczasowiczów – zwłaszcza jedna z jej największych wysp Phuket, która nazywana jest perłą Południową. To doskonałe miejsce szczególnie dla osób, które cenią sobie kontakt z naturą. Jeśli szukasz najlepszego kierunku w Azji na wakacje Tajlandia będzie strzałem w dziesiątkę.

Wietnam – gościnny kraj z długą tradycją

Mniej oczywiste kierunki często okazują się najlepszym wyborem. Tak jest w przypadku Wietnamu! Ten kraj w Azji w pierwszej kolejności nie kojarzy się z wakacyjnymi podróżami czy turystycznymi wycieczkami. Jego mieszkańców cechuje jednak niezwykła gościnność – chętnie pomagają przyjezdnym nie tylko w typowo turystycznych kwestiach! Kraj ten ma niezwykle bogatą historię, a jego rodacy dużą wagę przywiązują do tradycji – stąd także duża liczba miejsc kultu i zabytków. Hasła: Wietnam wakacje idą ze sobą w parze! W tym azjatyckim państwie znaleźć można wiele hoteli i atrakcji dla turystów, a także lokalnych budek z tradycyjnym, wietnamskim jedzeniem, którego musisz spróbować.

Dla każdego coś dobrego – Tajlandia i Wietnam

Azja dzięki swojej różnorodności jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno Wietnam, jak i Tajlandia wakacje to doskonały wybór dla kochających wylegiwać się na plaży wczasowiczów, a także głodnych przygód podróżników. Społeczność obu państwa jest niezwykle otwarta na wszystkich turystów, którzy chcą poznać ich kulturę i zwiedzić malownicze, pełne bujnej przyrody tereny. Przekonaj się na własne oczy, jak piękne są zalesione wietnamskie pagórki oraz jak przejrzysta jest woda otaczająca tajlandzkie wyspy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − cztery =