Jak zaoszczędzić na naprawie samochodu?

Serwis pojazdów nikogo nie ominie. Naturalne zużywanie się poszczególnych elementów, wypadki, losowe awarie – właściwie wszystkiego należy się spodziewać. Nie oznacza to jednak, że przywrócenie funkcjonalności aut musi poważnie nadwyrężyć kieszeń. Przyjrzyjmy się sposobom na zaoszczędzenie na naprawach samochodu.

Zamiast wizyty w hurtowni części samochodowych

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Z pewnością każdy zna to przysłowie. Ma ono zastosowanie również w przypadku części samochodowych! W związku z tym warto eksploatować pojazd w taki sposób, aby nie narażać poszczególnych komponentów na szybsze zużycie.

Zbyt agresywna jazda negatywnie odbija się na stanie technicznym sprzęgła i dwumasowego koła zamachowego. Ponadto ruszanie autem bez rozgrzanego silnika niszczy turbosprężarkę. Każda hurtownia części samochodowych posiada wspomniane elementy, więc bez problemu można je wymienić, gdy się zużyją. Dużo rozsądniejszym – i oszczędniejszym – rozwiązaniem jest jednak ostrożne, zgodne z zasadami sztuki kierowanie pojazdem, aby jak najbardziej odwlec w czasie konieczność zamówienia nowych produktów.

Jakie elementy zamówić z hurtowni części samochodowych?

Niektóre części składowe samochodu można z łatwością wymienić samodzielnie. Dzięki temu realnie oszczędza się na serwisie przeprowadzanym przez fachowców. Wystarczy znać podstawy, aby niektóre naprawy wykonać we własnym zakresie. Należy tylko zamówić z hurtowni części samochodowych odpowiednie produkty.

Najczęściej psują się (lub po prostu zużywają) elementy eksploatacyjne. To przede wszystkim filtry: powietrza, oleju oraz kabinowy. Podczas ich wymiany wystarczy odkręcić śruby, a następnie przykręcić je z powrotem. Trzeba jedynie pamiętać, by nie robić tego zaraz po jeździe, ponieważ filtr może wówczas być bardzo gorący.

Podobnie wygląda to w przypadku wymiany żarówek, końcówek drążków kierowniczych czy łączników stabilizatora. Można je bez problemu zdobyć w hurtowni motoryzacyjnej. Co równie ważne: nie wymagają zastosowania specjalistycznych narzędzi. Tak więc i tu objawia się wyraźna oszczędność.

A jeśli posiada się nieco bardziej rozbudowaną wiedzę o budowie samochodów, można nawet pokusić się o samodzielną naprawę amortyzatorów, a nawet wahaczy. W tym przypadku nie obejdzie się jednak bez zakupu ścisku.

Którą hurtownię motoryzacyjną w Radomiu wybrać?

Ceny poszczególnych komponentów potrafią się szybko zmieniać. To zależy m.in. od ich dostępności. Co więcej, mogą się różnić również w zależności od dostawcy części samochodowych. Łatwo więc wyobrazić sobie sytuację, w której po zakupieniu potrzebnego elementu okazuje się, że konkurencja oczekiwała nawet kilkadziesiąt procent mniej za ten sam produkt. To zazwyczaj dość bolesne odkrycie.

Dlatego lepiej polegać na zaufanych dostawcach. Dobrym przykładem jest VanKing. Jako nowoczesna hurtownia motoryzacyjna w Radomiu wyróżnia się pełnym profesjonalizmem. A w parze z tym idą bardzo przystępne ceny. To najpewniejszy sposób oszczędności przy naprawie samochodu, który można polecić każdemu kierowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 17 =