Prezent za zdane prawko. Co kupić świeżo upieczonemu kierowcy?

Zdanie egzaminu na prawo jazdy to moment pełen radości i dumy dla każdego młodego kierowcy. Przygotowanie do testu praktycznego to zawsze pracowity i stresujący czas. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent sprawić świeżo upieczonemu kierowcy, aby docenić jego osiągnięcie, mamy dla Ciebie pięć ciekawych propozycji.

Czujnik parkowania

Czujnik parkowania to prezent dla świeżego kierowcy, który na pewno zostanie doceniony. Urządzenie znacznie ułatwia poruszanie się i parkowanie w ciasnych, miejskich przestrzeniach. Młodzi kierowcy miewają problemy z prawidłowym ocenianiem odległości, szczególnie podczas parkowania tyłem, dlatego narastający dźwięk czujnika wraz ze zmniejszaniem się odległości między pojazdem a innym obiektem pomoże w bezpiecznym wykonaniu manewru. To prezent, który zapewni bezpieczeństwo oraz bezstresową jazdę. Przed wybraniem tego upominku upewnij się, czy samochód osoby obdarowywanej nie posiada fabrycznie wbudowanych czujników.

Dodatkowe godziny jazdy z instruktorem

Aby podejść do egzaminu na prawo jazdy, trzeba zrealizować 30 godzin praktyki. Po tym czasie potrafimy prowadzić auto i wykonywać podstawowe manewry, jednak często to za mało, aby czuć się w stu procentach pewnie za kierownicą. Ciekawym pomysłem na prezent za zdane prawko dla młodego kierowcy jest wykupienie dodatkowych godzin jazdy. Praktyka pod okiem doświadczonego instruktora wpłynie pozytywnie na wzrost pewności siebie na drodze oraz pozwoli na szlifowanie nowo nabytych umiejętności i bieżące korygowanie błędów

Szkolenie z bezpiecznej jazdy

Kolejną niebanalną propozycją na prezent dla świeżego kierowcy jest voucher na kurs z bezpiecznej jazdy. Szkolenie skupia się przede wszystkim na przygotowaniu kierowcy do radzenia sobie w trudnych sytuacjach, które mogą zdarzyć się na drodze. Podczas treningów ćwiczy się między innymi wychodzenie z poślizgów oraz hamowanie awaryjne. Wiele ośrodków szkoleniowych posiada place manewrowe odwzorowujące kręte górskie ścieżki i węzły autostradowe. Imitację niekorzystnych warunków pogodowych tworzy się przy wykorzystaniu płyt poślizgowych, kurtyn wodnych i zraszaczy. Poznane podczas szkolenia techniki pozwolą na zachowanie zimnej krwi podczas niespodziewanej sytuacji na drodze.

Zestaw głośnomówiący

Każdemu kierowcy zdarza się sytuacja, kiedy musi odebrać lub wykonać telefon podczas prowadzenia samochodu. W Polsce według ustawy Prawa o ruchu drogowym trzymanie telefonu w ręce podczas jazdy jest zabronione ze względu na duże ryzyko rozproszenia swojej uwagi i utracenia kontroli nad pojazdem. Zestaw głośnomówiący to nie tylko praktyczny prezent dla świeżo upieczonego kierowcy, ale także i kluczowy element bezpieczeństwa na drodze. Gadżet pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych, nie odrywając wzroku od jezdni i zachowując pełną koncentrację na prowadzeniu auta.

Kosmetyki samochodowe

Dla wielu młodych kierowców kolejnym krokiem po zdaniu egzaminu jest zakup samochodu. Pierwszy, własny pojazd to wyjątkowy nabytek, do którego podchodzimy sentymentalnie i chcemy o niego dbać, aby dobrze się prezentował i mógł służyć nam jak najdłużej. Warto rozważyć zakup wysokiej jakości kosmetyków samochodowych jako prezent dla świeżo upieczonego kierowcy. Komponując zestaw, postaw na niezbędniki, takie jak szampon samochodowy, płyn do szyb, quick detailer czy preparat do felg. Wysokiej jakości kosmetyki i ich regularne używanie pozwolą utrzymać pojazd w nienagannym stanie wizualnym oraz wydłużą żywotność poszczególnych elementów.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane przez nas propozycje pomogą Ci w wybraniu idealnego prezentu dla świeżo upieczonego kierowcy. Osoba, którą chcesz obdarować, na pewno doceni gest, a otrzymany upominek będzie jej przypominać o radości ze zdobycia prawa jazdy. Chemię do czyszczenia i konserwacji pojazdów, części zamienne i akcesoria samochodowe od sprawdzonych producentów znajdziesz w asortymencie sklepu nocar.pl.

Źródło zdjęć: shutterstock.com, nocar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − dwanaście =