Sklep z Shopify – jak nim zarządzać?

Tworzenie własnego sklepu od podstaw to nie lada wyzwanie, do którego potrzeba bardzo dużej ilości zasobów, w tym także czasu. Jeżeli chcemy zacząć działać od razu, możemy wykorzystać do tego już istniejące rozwiązanie – platformę Shopify.

1. Sklep na Shopify – dlaczego warto?

2. Shopify API – czym jest i jak z niego korzystać?

3. Shopify raporty i the admin API – na co uważać?

Sklep na Shopify – dlaczego warto?

Shopify to jedna z największych platform w Polsce, która umożliwia tworzenie i obsługę własnego sklep (online store) w dużo prostszy sposób, niż gdybyśmy chcieli budować go samodzielnie od podstawe. Jednocześnie to bardzo zaawansowane narzędzie, dzięki któremu możemy przygotować w pełni profesjonalny sklep stosunkowo niewielkim nakładem pracy i czasu. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby nasza witryna prezentowała się nowocześnie i wiarygodnie dla klienta, zdecydowanie warto rozważyć współpracę z platformą.

Shopify API – czym jest i jak z niego korzystać?

Shopify API (Application Programming Interface) to interfejs, za pomocą którego możemy obsługiwać i komunikować usługi oraz aplikacje. Dzięki admin API via możemy w szybki sposób wymieniać informacje pomiędzy aplikacjami bez konieczności przełączania się pomiędzy nimi. Jeżeli chcemy, aby nasz sklep pozwalał nam pracować dobrze i sprawnie, musimy nauczyć się go wykorzystywać. W przypadku the Shopify wykorzystanie jego funkcjonalności umożliwia między innymi modyfikowanie danych produktów, czy zarządzanie aktualnymi kodami i kuponami rabatowymi.

Shopify raporty i the admin API – na co uważać?

Poza samym API the app Shopify pozwala nam również na tworzenie różnorodnych raportów, analiz i zestawień informacji o sprzedaży, które możemy wykorzystać do ulepszania obsługi i zwiększania swojego zasięgu. Raporty Shopify (making requests) są przejrzyste i wygodne w użytkowaniu, co daje nam kolejne narzędzie do poprawiania doświadczenia, jakie klient wynosi z kontaktu z nami. Jest to również jedna z unikatowych cech platformy, której jakość wyróżnia ją na tle konkurencyjnych narzędzi do e-commerce.

Jeżeli chcemy aktywnie działać w sklepie opartym na Shopify, set up API oraz wykorzystanie raportów to działania, które powinniśmy wdrożyć od razu. Dzięki temu nie tylko będziemy w stanie lepiej dopasować wizualną stronę sklepu oraz ofertę do potrzeb naszego potencjalnego klienta, ale również sami ułatwimy sobie obsługę zamówień, pytań, zwrotów i wielu innych czynności, które są codziennością każdego specjalisty od sprzedaży online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =